Mala – do czego służy i jak ją oczyszczać?

MALA służy do medytacji, a dokładnie do odliczania mantr podczas medytacji. Jej noszenie na co dzień przypomina o intencji, z którą w danej chwili pracujesz. Używanie Mali przede wszystkim sprzyja koncentracji na samej mantrze (jej dźwięku i mocy), a także pomaga w wyciszeniu, skupieniu i zapanowaniu nad siłą umysłu.

Jak aktywować ochronną energię mali?

Aby aktywować ochronną energię oraz intencję wystarczy potrzymać ją w dłoniach recytując swoją modlitwę czy intencję.

Z mali korzysta się przesuwając kolejno po kamieniach i recytując jednocześnie swoją mantrę. Jeden kamień, to jedno powtórzenie mantry. Recytację zaczyna się od części nad kamieniem GURU.
I tak recytujesz swoją mantrę 108 razy. Jeśli chcesz kontynuować, po prostu odwróć malę w przeciwnym kierunku i powtórz cały proces. Mala, którą masz ode mnie zawiera tzw. kamienie dystansowe, które są przystankiem i pomagają w ponownym skupieniu umysłu. Te pierścienie i kamienie dystansowe nie są liczone jako mantra.

Malę można nosić na kilka sposobów: na szyi, na nadgarstku (owijając ją wokół wielokrotnie)

Według tradycji buddyjskiej mala wystawiana na widok ma mniejszą moc i powinno się ją nosić pod ubraniem, a na widok wystawiać tylko wówczas gdy otaczają nas serdeczni ludzie i jesteśmy w spokojnym środowisku z dobrymi wibracjami. Nie powinno się dawać mali drugiej osobie. Jeśli tak się stanie to malę potrzeba oczyścić.

Male wykonywane przez mnie są kryształów i kamieni szlachetnych i półszlachetnych. Absorbują one całą energie z otoczenia, tą dobrą jak i tą nieodpowiednią dla Ciebie. Są niczym baterie, które pochłaniają ją z otoczenia i przekazują dalej. Aby nie  przekazywały nieodpowiedniej energii trzeba je oczyścić, jest to jakby detox energetyczny, który pozbawia ich nagromadzonych wibracji. 

 

Kiedy i jak czyścić kryształy?

Ogólna zasada mówi, by czyścić kryształy, gdy czujesz, że straciły swój blask, czy szlachetną moc. Ważne jest, by zrobić to,  gdy tylko do Ciebie dotrą. Trzeba je jakby zresetować  ponieważ kamienie przechodzą swą drogę, od zakupu kamieni, tego kto je wykonał (mimo , że śpiewam mantry przy ich wykonywaniu) to mala jeszcze przechodzi przez wiele rąk np. kuriera. Male oczyszczamy, aby w pełni dopasowała się do Twoich wibracji.

Jest wiele sposobów i technik oczyszczania. Ale najważniejsza jest intencja. Niezależnie od wybranej metody pomyśl, że chcesz usunąć wszelkie nieodpowiednie wibracje z kamienia. 

Oczyszczanie wodą :  włóż kamienie pod letnią bieżącą wodę. Zbyt ciepła lub zbyt zimna może uszkodzić kamień. Ustaw kamień tak, by był pod bieżącym strumieniem wody. Trzymaj go tak przez 4 minuty, skupiając się na intencji całkowitego oczyszczenia. Woda  w postaci deszczu to także wspaniała metoda. Po prostu zostaw kryształ na deszczu. Najlepszym sposobem, ale trudniej dostępnym jest oczyszczenie kamieni i mali w rzece czy strumieniu.

Okadzanie: podpal pęczek szałwii od strony listków. Gdy pojawi się na niej ogień, daj mu chwilę, niech delikatnie rozniesie się po szałwii. Po chwili energicznie pomachaj pęczkiem, by zgasł. Gdy kadzidło zacznie się tlić przesuń je nad kamienie i zacznij okadzać. Czas oczyszczania jest mocno intuicyjny. Poczuj, czy Twoje kamienie są już „zresetowane”, czy potrzebują więcej dymu z białej szałwii.

Moją ulubioną metodą jest wystawianie kryształów na promienie księżyca jest to bardzo silny sposób oczyszczania  a do tego najbezpieczniejszy (ponieważ np. oczyszczanie w promieniach słońca może wielu kamieniom zaszkodzić). Umieść kamienie na parapecie na co najmniej jedną noc. Najlepiej wystawić kamienie podczas pełni księżyca.
Gdy Twoje kamienie są już oczyszczone, czas naładować je dobrą energią . Są to  te same metody, którymi oczyszcza się kamienie. To, co odróżnia te dwa procesy to intencja. Kiedy energetyzujesz kamienie, pomyśl aby wypełniły się najlepszą energią od słońca lub księżyca

Jeżeli chcesz naładować swój kryształ, wystarczy, że położysz go na szczotce ametystowej lub dużym krysztale górskim i pozostawisz go na dzień lub dwa w odosobnieniu.

Najczęściej proponuję jednak oczyścić kamienie pod wodą a naładować w pełnię w świetle księżyca.

Historia i tradycja koralików mali, uważa zerwanie się mali jako pozytywne. Symbolizuje przełom w praktyce, znak postępu. Jeśli Twoja mala pęknie, zastanów się, jakiego przełomu doświadczyłeś. Może to oznaczać, że zamierzony cel został osiągnięty i nadszedł czas aby ustanowić nowy.

Stara mala może zostać naprawiona jeśli chcesz i urozmaicona o kilka nowych, innych kamieni. Wtedy od nowa ustanów intencje i pracuj nad nią!

Shopping Cart